недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Музика

Македонија на Србија ѝ даде 12 поени на Евровизија, а Бугарите од нас добија нула

Македонија на Србија ѝ даде 12 поени на Евровизија, а Бугарите од нас добија нула

Иако Македонија не се пласираше во финалето на Евросонг, гласаше за победникот. Водителот Ване Марковски ги презентираше нашите гласови.

Очекувано, 12 поени добија  прекрасните девојки од Србија наречени „Ураганки“. Од земјите во регионот Македонија не ѝ, даде ниту еден поен на Бугарија.

ЕУРО 2020

Македонија