вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 54
home Музика

Македонија на 9-то место, Ерменија победи на Јуниор Евросонг (ВИДЕО)

Македонија на 9-то место, Ерменија победи на Јуниор Евросонг (ВИДЕО)

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ кои имаа одличен настап на овогодишната детска Евровизија во Париз со песната „Green Forces“, завршија на 9-то место со 114 поени.

Песната на Малена „Qami Qami“ со вкупно 224 поени, заврши на првото место.

Погледнете го и одличниот настап на нашите претставници. Македонија секако е горда на нив!

Коронавирус