среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 124
home Музика

МАКЕДОНИЈА ИСПИША ИСТОРИЈА: Еве кој е победник на Евровизија 2019! (ФОТО)

МАКЕДОНИЈА ИСПИША ИСТОРИЈА: Еве кој е победник на Евровизија 2019! (ФОТО)

Холандија е победник на Евровизија 2019 година која се одржува во Тел Авив, Израел.

Македонската претставничка Тамара Тодевска го освои високото 8 место со 295 бодови што испиша историја во поглед на нашиот пласман досега.

Инаку Македонија цело време беше на врвот на табелата и беше втора од гласањето на стручното жири.

Македонија вечерва има право да се радува преку песната на Тамара посветена на сите жени во светот!

Коронавирус