петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Музика

„Либеро бенд“ во освојувачки поход – нови кавери и доминација на Балканот

„Либеро бенд“ во освојувачки поход – нови кавери и доминација на Балканот

Момците од „Либеро бенд“ веќе долги години функционираат како музички состав кој со својата уметност ги поместуваат стандардите за квалитетот на македонската музичка сцена.

После неколку нивни одлични песни, многу настапи и музика и без никакви ограничувања во правецот кој го третираат тие одлучија да направат преработки на познати хитови.

„Полско цвеќе“, „Од милијун жена“, „Уторак“, „Да си ту“ , се само дел од песните кои се најдоа на нивниот репертоар. Со овој проект,тие најавуваат дека ќе се шират и на Балканот.

Фронтменот на бендот Иван Јованов на својата публика ѝ ветува уште многу вакви проекти, видео записи и нови песни, како и учества на нашите фестивали. Слушнете ги нивните преработки и уживајте!

Коронавирус