недела, 31. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Лејди Гага најави нов албум за 29 мај

Лејди Гага најави нов албум за 29 мај

Американската пејачка Лејди Гага изјави дека на 29 мај ќе го објави својот нов албум.

Новото музичко оставрување е наречено „Chromatica“ и ќе има 16 песни. Новиот албум можеше да се појави и претходно, но Лејди Гага не сакала да го објави поради пандемијата со коронавирусот.

-Ова е доста страшно време за сите нас и додека бев уверена дека уметноста е најсилно нешто што ни овозможува радост и исцелување, сфатив оти едноставно не е в ред од моја страна да објавам нов албум во услови на светска пандемија… Но, патешествието продолжува, напиша таа.

Коронавирус