четврток, 23. мај 2019. Вести денес: 57
home Музика

Ланци, танчерки и кафези: Дали е ова најшокантниот настап на Евровизија?! (ВИДЕО)

Ланци, танчерки и кафези: Дали е ова најшокантниот настап на Евровизија?! (ВИДЕО)

Групата Хатари која оваа година ќе го претставува Исланд на Евровизија, подготви необичен настап за кој веќе на големо се зборува на социјалните мрежи.

Техно песна која ја изведува оваа група не е ритамот тој што ги збуни сите, туку нивниот перформанс, каде во прв план се кафези, ланци, кожа, танчерки и леќи.

Фановите на Евровизија сметаат дека ова е малку претерано , но има и такви на кои им се допадна да видат нешто несекојдневно.

Погледнете како изгледа: