недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Музика

„Ковид и секс“ – нова песна на македонската фолкерка

„Ковид и секс“ – нова песна на македонската фолкерка

Сања Цинцева – Барби деновиве го снимаше видеото за новата песна која што носи интересен наслов – „Ковид и секс“.

Секако идејата ја добила од пандемијата со коронавидусот која трае веќе втора година по ред.

-Брз, динамичен и несекојдневен рефрен. Тоа е она што можам да го кажам за „Ковид и секс“. Наскоро следува премиера и се надевам дека на публиката ќе и се допадне нашиот финален производ“, откри сексапилната Сања за „Убавина и здравје“

Кадрите за видеото веќе се снимени, а дел од нив Сања објави и на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SANJA CINCEVA ® (@sanjacincevaa)

ЕУРО 2020

Македонија