понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Музика

„Комета“- новиот хит на Александра Јанева (ВИДЕО)

„Комета“- новиот хит на Александра Јанева (ВИДЕО)

Александра Јанева го објави видео спотот за третата соработка со Иван Јованов Iwayo.

Новиот сингл носи наслов „Комета“ и е секојдневна женска приказна со летен ритам.

Зад текстот повторно се потпишува Александра Јанева, а музиката, аранжманот, миксот и мастерот се на Иван.

Локални избори 2021