сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 63
home Музика

„Кобра“ хит во најава – заедничко дело на ДНК и Мина (ВИДЕО)

„Кобра“ хит во најава – заедничко дело на ДНК и Мина (ВИДЕО)

ДНК имаат нова песна, овој пат соработка со младата и талентирана Мина Блажев.

Песната е со наслов „Кобра“ и веќе стандардно, кога станува збор за авторскиот тим, е заедничко дело на Панчо и Лазар Цветкоски, во чие студио и е снимена.

Видеото, пак, е работено во Приштина под режисерската палка на Валон Азири од Cinegr8 продукција.

-Овој пат имаме една убава соработка, нешто сосема поразлично, односно имаме младешка песна со убав ритам која веруваме дека ќе биде вистинско освежување, велат Панчо и Андреј од ДНК.