четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 63
home Музика

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Јапонски оперски пејач ја пее „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Јапонски оперски пејач ја пее „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот пејач Јонче Христовски.

Видеата на Котецу ги споделува и македонскиот тенор, Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот пејач. Тој вели дека Казухиро песните ги снима во Токио и дека себеси се смета за голем пријател на Македонија.

Коронавирус