вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 102
home Музика

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески – овие видеа ќе ви го згреат срцето и ќе ве направат горди (ВИДЕО)

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески – овие видеа ќе ви го згреат срцето и ќе ве направат горди (ВИДЕО)

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

„Još uvijek sanjam da smo zajedno“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг ја пее и легендарната песна која ја пееше Проески на Беовизија, „Чија си“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Коронавирус