вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Карлеуша со провокативно видео ја промовира новата песна

Карлеуша со провокативно видео ја промовира новата песна

Јелена Карлеуша наскоро би требало да ја објави новата песна „Ла Бомба“ и тоа на шпански јазик.

Станува збор за дует со Пабло Витар од Бразил.Зараи вонредната ситуација оваа премиера изгледа ќе мора да почека но пеачката изгледа е нетрпелива да ја сподели песната со публиката.

Карлеуша повторно танцуваше слушајќи дел од својата нова песна, а костимот во кој е облечена многумина остави без здив.

 

View this post on Instagram

 

Quarantine queen 👑 💣💣💣 #labomba #newsong #soon #quarantinelife #stayhome

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

 

Коронавирус