среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

Како гласаше Македонија на овогодинешната Евровизија?

Како гласаше Македонија на овогодинешната Евровизија?

Ова се гласовите на македонското жири за овогодинешново издание на Евровизија, кое се одржа во Торино, Италија.

Нашето жири 1 поен и даде на Швајцарија, 2 поени доби Полска, 3 поени Белгија, 4 поени доби Азербејџан, 5 поени Австралија, 6 поени Шведска, 7 поени Италија, 8 поени Обединетото Кралство, 10 поени Србија, а 12 поени доби Шпанија.

 

Коронавирус