недела, 28. мај 2023. Вести денес: 81
home Музика

„Јовано, Јованке“ меѓу најубавите народни песни на Балканот, слушнете ја одличната изведба на Тијана (ВИДЕО)

„Јовано, Јованке“ меѓу најубавите народни песни на Балканот, слушнете ја одличната изведба на Тијана (ВИДЕО)

Македонската пејачка, која долги години живее и работи во Белград, гостуваше во српската емисија „60 најубави народни песни” на телевизија РТС, каде гледачите ги почести со извонредна изведба на песната „Јовано, Јованке”.

По изведбата и објавувањето на видеото, не престануваат да се нижат само позитивни коментари за оваа изведба.

Погледнете: