среда, 25. мај 2022. Вести денес: 148
home Музика

Ја засени и Констракта – еве што и пишуваше на раката на придружбата на пејачката на сцената, оваа порака ја виде цела Европа (ФОТО)

Ја засени и Констракта – еве што и пишуваше на раката на придружбата на пејачката на сцената, оваа порака ја виде цела Европа (ФОТО)

Никогаш понапната не била атмосферата од вчерашното полуфинале на Евровизија каде се чекаше дали соседна Србија ќе влезе во финале, откако јасно беше дека Македонија е последна на сите обложувалници во Европа.

По прочитувањето на земјата, Констракта се фати за глава, а девојка која е член од нејзината екипа имаше посебна порака испишана на својата рака.

Станува збор за водителката и актерка Кристина Раденковиќ на чија рака било испишано имено „Никола Т ❤Р “.

Имено оваа порака е емотивна и посветена на нејзиниот партнер Никола, додека Т и Р се за ќерката Тара и за синот Рогона.

Коронавирус