среда, 17. октомври 2018. Вести денес: 48
home Музика

Ја насмеа цела држава: Премиерот на Израел по победата на Евровизија заигра како кокошка (ВИДЕО)

Ја насмеа цела држава: Премиерот на Израел по победата на Евровизија заигра како кокошка (ВИДЕО)

Премиерот на Израел Бенџамин Нетанјаху е многу задоволен откако неговата земја победи на Евровизија, па на јавноста им приреди мало изненадување.

Пејачката Нета Барзилај со песната „Toy“ им ја донесе победата на Израел во саботата вечерта, а Израелците веќе со денови на најразличен начин ја слават победата.

Еден од илјадниците граѓани кој е горд на победата е и премиерот на Израел кој пред почетокот на состанокот на Владата го започна играјќи како кокошка.

-Овие денови Ерусалим е благословен со многу подароци, рече премиерот.

А во меѓувреме на социјалните мрежи се појавија и снимки како премиерот го изведе танцот, погледнете.