сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Музика

Ја ископираа славната пејачка, па фановите ги казнија на најсуров начин- претставничките на Полска поради оваа грешка не се во финалето

Ја ископираа славната пејачка, па фановите ги казнија на најсуров начин- претставничките на Полска поради оваа грешка не се во финалето

Претставничките на Полска кои се познат фолк бенд во нивната држава именувани како „Тулија“ во првата полуфинална вечер не се пласираа во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Израел.

Девојките на сцената беа облечени во костими кои многу потсетуваа на неодамнешното издание на Кети Пери каде исто вака се појави на „Мет галата“, па поради нивната сличност на големо на социјалните мрежи се пишува за нив.

Црвениот вел кој во текот на настапот го соблекоа како и сличните детали на горниот дел на костимот беа доволен повод да многумина започнат дискусија и обвинувања за копирање на нивниот стајлинг од славната пејачка.

Додека фановите на Евровизија ја казни Полска со невлегување во финалето на Евровизија, сами проценете дали тие тоа го заслужија.

Коронавирус