недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Музика

Изведба во која ќе ужива секој Македонец: Со „Ако згрешам нека изгорам“, Антониа ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Изведба во која ќе ужива секој Македонец: Со „Ако згрешам нека изгорам“, Антониа ги воодушеви сите (ВИДЕО)

„Како пее оваа малечка“!, „Македонската музика е прекрасна“! Вака коментираа пејачите од жирито уште пред да заврши настапот на нашата Антониа Гиогвска во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкови ѕвездички“.

Овој пат, младата скопјанка ја избра верзијата на Каролина Гочева на песната „Ако згрешам нека изгорам“.

Ја испеа одлично, а во нејзината изведба ќе уживаат сите.

Парламентарни избори 2020