среда, 15. јули 2020. Вести денес: 152
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 13 часот: 24,03 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Музика

Холандија и Македонија беа во „мртва“ трка и во полуфиналето- еве за колку поени не бевме први во четвртокот (ФОТО)

Холандија и Македонија беа во „мртва“ трка и во полуфиналето- еве за колку поени не бевме први во четвртокот (ФОТО)

Холандија и Македонија беа во тесна трка беа и во втората полуфинална вечер каде Холандија освој вкупно 280 гласови и изби на првото место, додека Тамара Тодевска и Македонија се најдоа на второто место со 239 поени.

Веднаш зад нас во второто полуфинале влез во финалето освој  Шведска со 238 поени.

Инаку вчера Македонија цело време беше на врвот на табелата, се додека не започне гласањето од публиката поради кое завршивме на осмото место на Евровизија.