четврток, 13. август 2020. Вести денес: 137
home Музика

HAPPY END со „Ивана“ ќе ја освојува македонската музичка сцена

HAPPY END со „Ивана“ ќе ја освојува македонската музичка сцена

Момците од “Happy End Band” ја промовираа нивната најнова песна “Ивана” заедно со спот. Како што вели Игор вокал на бендот, во интервју за ИН ТВ, песната и спотот засега се одлично прифатени од јавноста.

“Ивана” е насловот на новата песна од добро познатите “Happy End Band”.

Станува збор за доста интересно летно хитче кое што деновиве го претставија пред јавноста заедно со спот.

 

Коронавирус