понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Музика

ГЛАСАЈТЕ ВО МОМЕНТОВ ЗА МАКЕДОНИЈА: Стискајте палци за децата од „Дајте музика“ да победат на Јуниор Евросонг

ГЛАСАЈТЕ ВО МОМЕНТОВ ЗА МАКЕДОНИЈА: Стискајте палци за децата од „Дајте музика“ да победат на Јуниор Евросонг

Гласајте за Македонија и стискајте палци вечерва за децата од „Дајте музика“ кои настапија претпоследни на Јуниор Евросонг.

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија.

Песната се вика „Green forces“, а  ја изведуваат Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“.

Гласајте на следниов линк.

Коронавирус