петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 100
home Музика

Ги вкрстија гласовите: Цеца и Анастасија првпат заедно на сцена (видео)

Ги вкрстија гласовите: Цеца и Анастасија првпат заедно на сцена (видео)

Светлана и Анастасија Ражнатовиќ беа дел од новогодишната програма на РТС, што ќе се емитува на 31 декември.

Познати мајка и ќерка доминираа во eлегантни комбинации.

И двете избраа долги, свечени фустани. Цеца го истакна деколтето, додека Анастасија носеше затворен, но проѕирен фустан.

Цеца ги изведуваше своите хитови, а во еден на сцената и се приклучи нејзината ќерка па заедно ја запееја песната „Ране“.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.

Коронавирус