петок, 25. септември 2020. Вести денес: 24
home Музика

ФОТО: Почина македонскиот легендарен пејач

ФОТО: Почина македонскиот легендарен пејач

Во 77 година од животот во Белград, Република Србија, почина пејачот Зоран Георгиев.

Георгиев, инаку роден во Охрид, ќе остане запамтен по извонредниот глас и преубавата музичка класика „Еден банкеж“, со која во 1962 година победи на фестивалот во Опатија.

Во продолжение уживајте во легендарната „Еден банкеж“ во изведба на Зоран Георгиев на фестивалот Опатија во 1962 година.

Коронавирус