среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Музика

Фото: Искршени тоалети, заборавени хулахопки по концертот на Аца Лукас во Скопје

Фото: Искршени тоалети, заборавени хулахопки по концертот на Аца Лукас во Скопје

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана.

Искршени тоалети, заборавени женски хулахопки, прашкаста материја по столчињата и еден куп ѓубре.

Концертот се одржа вчера, а беше најавуван како најлудата предновогодишна журка.