сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 42
home Музика

ФОТО: Фифти Сент ги опцу Еми наградите

ФОТО: Фифти Сент ги опцу Еми наградите

Американскиoт рапер и продуцент Фифти Сент во објава на Инстаграм, отворено го опцу жирито на Американските телевизиски награди Еми.

-В ред, Еми, вака да ви кажам… Мојот црн г** е тука доколку сакате да го бакнете. Да ви ја е**м организацијата, ме интересираат само наградите од Националната асоцијација за развој на расните малцинства (НААЦП), како што напиша тој.


Очевидно, незадоволството на Фифти Сент е предизвикано од тоа што ТВ серијата „Моќ“ (Power), којашто тој ја продуцира и глуми во неа, не е меѓу номинираните за Еми наградите. Серијата траеше од 2014 година, а заврши оваа 2020 година. Последната сезона има 11 номинации за НААЦП наградите.

Фифти Сент, инаку, е познат по своите конфликти и расправии со луѓе од американската сцена, па и свои колеги рапери. (МИА)