четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

Финалето на Евровизија повторно без Македонија

Финалето на Евровизија повторно без Македонија

Андреа Коевска вечерва настапи на евровизиската сцена во Торино.

Македонската претставничка ја испеа „Circles“ во рамките на втората полуфинална вечер.

За жал, настапот нема да го видиме уште еднаш на големата евровизиска сцена бидејќи Македонија повторно не се пласираше во финалето.

Погледнете кои 10 држави од вечерашното полуфинале влегуваат во финалето:

Коронавирус