среда, 27. март 2019. Вести денес: 0
home Музика

Евровизиските фанови бесни на црногорскиот претставник: Ги навреди болните деца и жените, а сега се соочува со пекол (ФОТО)

Евровизиските фанови бесни на црногорскиот претставник: Ги навреди болните деца и жените, а сега се соочува со пекол (ФОТО)

Црногорскиот претставник на Евровизија Вања Радовановиќ, предизвика скандал откако ги навреди глувите и слепи деца дека за Божиќ добиваат рак а потоа со изјавата дека никому не му е грижа што мислат жените.

Иако се извини фановите не му простија и предизвика гнев во светот.

Вања на Инстаграм сподели какви пораки добива после настапот во Лисабон.

„Гнидо една, лошотија од човек. Срам да ти е, сељачиште.. “се само некои од коментарите кој Вања ги доби благодарение на неговите непромислени изјави.

Laku noć. 🙏

A post shared by Vanja Radovanović (@vanjadragomije) on