вторник, 19. март 2019. Вести денес: 113
home Музика

Евровизија политички ја провоцира Србија- режисерите „ненамерно“ не го отсекоа овој кадар што го разбесни целиот Балкан (ВИДЕО)

Евровизија политички ја провоцира Србија- режисерите „ненамерно“ не го отсекоа овој кадар што го разбесни целиот Балкан (ВИДЕО)

Вчера во Лисабон, Португалија се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија во која свое учество имаше и нашиот сосед Србија.

Србија ја претставуваше групата Сања Илиќ и Балканика, а по завршувањето на нивниот настап тие се соочија со провокација наменета кон нив.

Имено неколкумина поединци додека режијата ги даде во кадар веднаш по нивниот настап на нивните мобилни телефони покажуваа знамиња од Косово, а оваа официјална видео снимка беше објавена и на евровизискиот Јутјуб канал, погледнете на крајот од видеото.