вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Европа воодушевена од гласот на Тамара: По првата проба, Македонија влегува меѓу фаворитите (ВИДЕО)

Европа воодушевена од гласот на Тамара: По првата проба, Македонија влегува меѓу фаворитите (ВИДЕО)

После првата проба, скок од три места според обложувалниците за нашата овогодишна претставничка Тамара Тодевска со композицијата Proud.

Пратечки вокали се Александра Јанева, Васил Гарванлиев и Антониа Гиговска.

Првата полуфинална вечер е на 14-ти мај, втората на 16-ти и финалната на 18-ти мај.

Коронавирус