вторник, 21. март 2023. Вести денес: 29
home Музика

Џенет Џексон и Деди Јенки подготвуваат нова „Деспасито“?

Џенет Џексон и Деди Јенки подготвуваат нова „Деспасито“?

Искусниот член на музичкото семејство Џексон е подготвена за офанзива на светските топ-листи. Фотографија од снимањето на спотот за новата песна стигнаа до обожавателите на 52-годишната Џенет Џексон, но и информацијата дека станува збор за соработка со раперот Деди Јенки. Единствно се уште не е потврдено дали станува збор за песната „Made for now“.

Намерно или случајно, една стилистка објавила на Твитер (а потоа и ја избриша објавата), дека е на снимање на спот со Џексон и Јенки.

Набрзо социјалните мрежи почнуваа да зборуваат за тоа, од кои најмногу со доза на сомнеж, а другите со неизвесност, а тогашстигнаа без број потврди во вид на фотографии дека популарната пејачка навистина работи на својот „Деспасито“.

 

Деди Јенки заедно со Луис Фонси ја направија незаборавната песна со најмногу прегледи во историјата на Јутјуб. Затоа се чини дека соработката со него е вистински потег во момент кога Џенет се враќа на сцената по дискографската пауза поради раѓањето на детето.

loading...