среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Музика

Дојде божиќната магија: Прекрасна песна и спот од Ед Ширан и Елтон Џон (ВИДЕО)

Дојде божиќната магија: Прекрасна песна и спот од Ед Ширан и Елтон Џон (ВИДЕО)

Ед Ширан и Елтон Џон ја донесоа божиќната и новогодишна магија.

Песната симболично се вика „Merry Christmas“, а видеото е налик на божиќните филмови кои се актуелни.

-Минатиот Божиќ добив повик од мојот пријател Елтон Џон. Ми рече дека треба да направиме божиќна песна, а јас му одговорив: “Да, можеби во 2022 година“. Но, всушност рефернот го напишав истиот тој ден, откри Ед Ширан.

Коронавирус