вторник, 9. март 2021. Вести денес: 91
Во живо

Прес-конференција на Игор Јанушев

home Музика

Детски стихови наспроти турбо фолк: Преку песни покажано што се случува со денешните деца (ВИДЕО)

Детски стихови наспроти турбо фолк: Преку песни покажано што се случува со денешните деца (ВИДЕО)

Српската Фејсбук група „Дневна доза Србије“ објави кратко видео кое треба да им ги отвори очите на родителите.

Истата ваква споредба важи и кај нас, во Македонија.

Погледнете и слушнете, какви песнички пееја децата пред деценија-две, а какви стихови изговараат денес.

Коронавирус