сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 55
home Музика

Дара Бубамара ќе пее во Призрен- познато колкав ќе ѝ биде хонорарот

Дара Бубамара ќе пее во Призрен- познато колкав ќе ѝ биде хонорарот

Пејачката Дара Бубамара после настапот во Црна Гора веднаш отпатувала во Косово затоа што таму ќе има настап, на една приватна забава.

Станува збор за прослава која ја организираат Горанци, а наводно за тој настап ќе ѝ бидат исплатени 6.000 евра. Таа ќе пее на место каде најмногу има албански жители.

Таа минатата година пеела на еден помал стадион пред некаде околу илјада Горанци, направила добра атмосфера и ветила дека повторно ќе настапува во Косово.

-Треба да пеам на некоја веселба во Призрен. Верувајте ми, никогаш не прашувам која националност е тој што ме ангажира. Моја работа е да ги развеселам гостите и не гледам која националност се. Сите кои ги сакаат моите песни се моја публика – рекла Дара.

Коронавирус