среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 65
home Музика

Да ја поддржиме нашата Марија која ќе пее на Јуниорскиот Евросонг- еве како може да гласа цела Македонија (ВИДЕО)

Да ја поддржиме нашата Марија која ќе пее на Јуниорскиот Евросонг- еве како може да гласа цела Македонија (ВИДЕО)

Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија Спасовска, може да гласаме за песната „Дома“.

Марија Спасовска ќе ја пее евровизиската песна „Дома” на сцената на Македонската филхармонија пред публиката на Златните славејчиња во Скопје на 16.и 17 ноември.

Не пропуштајте ги овие два дена, затоа што Марија веќе на 18.11.18 е во Минск, Белорусија, а на 25.11.18 на големата сцена во Минск арената ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2018.

Не заборавајте: На 23.11.18 и 24.11.18 Македонија може да гласа за Марија Спасовска на online линкот кој дополнително ќе го објавиме.

Еве го процесот за online гласањето:

Коронавирус