четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Музика

Да беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво пееш: Кога ќе го слушнете ова момче како пее, за момент ќе почуствувате дека Тоше е жив

Да беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво пееш: Кога ќе го слушнете ова момче како пее, за момент ќе почуствувате дека Тоше е жив

Дванаесет празни години без нашиот Тоше. Помина точно толку време од оној кобен 16 октомври, кога во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка не напушти нашата музичка ѕвезда, хуман и добар човек каков не сме виделе претходно и после него. Несреќата се случи на 16 октомври 2007 година.

По тој повод еден од најголемите фанови на Тоше, Васил Ангелов препеа една од многубројните негови хитови.


Васил Ангелов е млад тинејџер кој потекнува од музичко семејство. Негов татко е академскиот музичар и долгогодишен член на групата „Арија“, Здравко Ангелов,  па не е ниту чудно, ниту изненадување што музиката полека од хоби на Васил му станува идна професија.

Коронавирус