сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 50
home Музика

„Црни Ламборџини“ е првата песна на Филип Пецовски од „Ѕвездите на Гранд“

„Црни Ламборџини“ е првата песна на Филип Пецовски од „Ѕвездите на Гранд“

Филип Пецовски е познат по учеството во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што претходната година остави силен впечаток со својот енергичен настап, но и самата појава.

Тој беше во групата на Јелена Карлеуша, односно српската пејачка му беше ментор на Македонецот со кој заедно се подготувваа за следниот круг.

Пецовски успеа да стигне до самото финале на музичкото шоу, а со тоа доби и деветгодишен договор со „Гранд“.

Деновиве, Филип ја издаде својата нова песна насловена како „Црни ламбургини“, а песната е весела и енергична, нешто што е карактеристично за Пецовски.

Филип се одлучи да ги следи тремдпвоте. па тала спотот и музиката се направени во стил на најголемите хитови во светот.

Текстот и музиката се на Филип, а аранжманот на Филип Ацкоски. Во продлжение слушнете ја „Црни ламборгини“.

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус