четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 180
home Музика

Членовите на легендарната поп група АББА повторно се собираат во Лондон

Пејачките Агнета Фелцки и Фрида Лингстад ​​и композиторите Бени Андерсон и Бјерн Улваес се појавија заедно во јавност во четвртокот на лондонската премиера на „ABBA Voyage“, на која присуствуваа шведската кралска двојка Густав и Силвија, како и многу личности од британскиот живот.
Членовите на легендарната поп група АББА повторно се собираат во Лондон

Легендарната шведска поп група АББА повторно се обедини во Лондон за да го одбележи почетокот на серијата настапи на „ABBA Voyage“.

Бендот објави дека ова е досега невиден настап, односно „концерт подготвуван 40 години“, исполнет со хитови, на кој таканаречените „АВБА аватари“ се придружувани од десетчлен бенд во живо во „АББА арена“ во источен Лондон.

Коронавирус