понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 76
home Музика

БРАВО ЗА ЛУКА: Талентираното дете од Македонија ја освои публиката и третото место на меѓународен натпревар

БРАВО ЗА ЛУКА: Талентираното дете од Македонија ја освои публиката и третото место на меѓународен натпревар

На познатиот меѓународен натпревар малиот Македонец Лука Софрониевски го освои третото место.

КУРИР за ова талентирано дете пишуваше во својата рубрика „млади таленти“.

Настапи на интернационалниот фестивал Polihymnia, со програмата која ја гледате во продолжение.

Пијаното прво му беше интерес, а потоа хоби. Денес ги совладува вештините и навистина успева во тоа.

Талентот, вели, го наследил од својот татко и од чичко му.

Лука е син на Владимир Софрониевски-Фриц, кој исто така е музичар.

Видеото од настапот можете да го погледнете ТУКА.

 

 

Коронавирус