недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Музика

Браво Тамара: Македонија влезе во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Браво Тамара: Македонија влезе во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Нашата претставничка Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Евровизија.

Ќе настапи на големата сцена и во сабота.

Таа вечерва на втората полуфинална вечер имаше извонреден настап на кој Македонија е горда!

Коронавирус