вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Музика

Бизи му врати на Слаткар: Одговор на „Отворено писмо“ (ВИДЕО)

Бизи му врати на Слаткар: Одговор на „Отворено писмо“ (ВИДЕО)

Раперот Бизи има одговор на „Отвореното писмо“ на Слаткар. „Јас сум крв македонска, ти не си, пола Србин пола Б’лгар, врати се дома Леси“, пее Бизи за раперот Слаткар во неговото „Запечатено писмо“.

Инаку, по долгата пауза од музичката сцена, Слаткар се врати со песната „Отворено писмо“ во кое ги третира актуелните социоекономски теми.

Коронавирус