четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Музика

Били Ајлиш на само 18 години ја пее насловната песна на филмот за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Били Ајлиш на само 18 години ја пее насловната песна на филмот за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Били Ајлиш е автор и изведувач на нумерата која го следи новиот филм за Џејмс Бонд. Таа е најмладиот изведувач кој некогаш снимил песна за најпознатиот светски таен агент.

Иако во декември наполни 18 години, Били веќе е сопственичка на албум кој е број 1 на многу топ-листи. Исто така, таа е најмладиот уметник кој има четири номинации за наградата Греми.

Сега добила уште еден вид признание, и стана најмладиот изведувач на насловна нумера на филмот за славниот агент 007. Песната ја напишала со постариот брат Финес.

– Лудо е да бидеш дел од ова на кој било начин. „Џејмс Бонд“ е најслатката филмска франшиза која постоела. Сè уште сум во шок – рекла Били.

Коронавирус