понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Музика

Бендот од 90-те повторно се враќа: Спајс Грлс се обединуваат?

Бендот од 90-те повторно се враќа: Спајс Грлс се обединуваат?

Гери Хорнер и Мел Ц се првите членови на бендот кои допатуваа на состанокот на кој се разговараше за повторно спојување на петте членки на бендот Спајс Грлс.

Разговорот се одржа во домот на Гери во Хертфордшир и сите девојки присуствуваa во одреден дел од денот.

Засега кружи информација дека Викторија Бекам одлучила да се придружи на обединувањето, но под услов таа да не пее. Можноста за обединувањето на Спајс Грлс трае со месеци. Мел Ц во 2016 година не се согласи на повторното обединување на бендот откако Викторија Бекам го стори истото.

Доколку настапат заедно, секоја од нив ќе добие парична надомест од 11,4 милиони евра.

Исто така, се подготвува и албум во кој ќе се најдат нивните најголеми хитови, ќе гостуваат во телевизиски емисии и ќе започнат со продажба на нивни производи. Планирани се настапи и во Кина.

Последен пат девојките настапија заедно во 2012 година на затворањето на Олимписки игри кои се одржаа во Лондон.

Коронавирус