вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Музика

Аријана Гранде го најави својот нов албум

Аријана Гранде го најави својот нов албум

Аријана Гранде за месецов го најави својот нов албум.

„Едвај чекам да Ви го дадам мојот албум овој месец“, напиша таа на Твитер и на Фејсбук.

Последниот свој, петти студиски албум „Thank U, Next” таа го издаде лани. (МИА)

Коронавирус