вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 71
home Музика

Андерграунд сцената се побуни против ова што се случува во и околу Македонија- култните Архангел со нова песна (ВИДЕО)

Андерграунд сцената се побуни против ова што се случува во и околу Македонија- култните Архангел со нова песна (ВИДЕО)

Македонската музичка група Архангел, денеска премиерно го објавува својот нов сингл насловен „ПИНОКИО”.

Нејзиното претставување во јавноста е проследено и со видео спот.

Песната за прв пат беше најавена во живо пред две години со изведба на нивниот настап на Таксират Фестивал.

Фановите на Архангел ова дело долго го чекаа.

Коронавирус