петок, 9. декември 2022. Вести денес: 175
home Музика

Андерграунд сцената се побуни против ова што се случува во и околу Македонија- култните Архангел со нова песна (ВИДЕО)

Андерграунд сцената се побуни против ова што се случува во и околу Македонија- култните Архангел со нова песна (ВИДЕО)

Македонската музичка група Архангел, денеска премиерно го објавува својот нов сингл насловен „ПИНОКИО”.

Нејзиното претставување во јавноста е проследено и со видео спот.

Песната за прв пат беше најавена во живо пред две години со изведба на нивниот настап на Таксират Фестивал.

Фановите на Архангел ова дело долго го чекаа.

Qatar 2022