петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 85
home Музика

Александра Пријовиќ во целосно проѕирен фустан го покажа виткото тело по породувањето (видео)

Александра Пријовиќ во целосно проѕирен фустан го покажа виткото тело по породувањето (видео)

Една од најпопуларните млади пејачки во Србија, Александра Пријовиќ, се врати на естрадното небо многу брзо откако на свет го донесе својот син Александар.

Таа со песната „Непоновљиво“ ја освои публиката, а сега посготви ново иненадување –синглот „Богата сиротиња“.

Александра вчеравечер во  финалето на „Ѕвездите на Гранд“ премиерно ја изведе оваа песна, а за таа прилика избра провокативна комбинација. Пејачката се појави во целосно транспарентен фустан во кој ја покажа витката линија.

Нејзиниот стајлинг ја заскокотка љубопитноста кај гледачите, а Прија и тоа како покажа доволно, односно се пофали дека се вратила во топ форма.