недела, 5. декември 2021. Вести денес: 107
home Музика

Албанија забрани емитување на спотовите од Цеца

Албанија забрани емитување на спотовите од Цеца

Агенцијата за аудиовизуелни медиуми (АМА) на Албанија го предупреди албански јавен радиодифузер РТСХ за емитување песни од пејачката Цеца Ражнатовиќ, сопруга на починатиот Жељко Ражнатовиќ- Аркан, во програма која била наменета за песни на малцинствата.

Агенцијата ги забрани спотовите на Цеца затоа што таа постојано држеше антиалбански протести против Косово и дека нејзините песни, како што тврди, “ги инспирираа злосторствата во Босна и Херцеговина и Косово”, објавија албанските медиуми.

Коронавирус