петок, 24. септември 2021. Вести денес: 127
home Музика

Ако го гледате светот како шарен, сигурно ќе ви се допадне новата песна на „Реприза“ (ВИДЕО)

Ако го гледате светот како шарен, сигурно ќе ви се допадне новата песна на „Реприза“ (ВИДЕО)

Реприза е рок бенд од Ресен. Во овие тешки времиња за македонската музичка сцена, тие подготвија парче за љубителите на добрата музика.

Имено, денес тие имаа промоција на својата трета песна „Шарен свет“.

Слушнете ја во продолжение и уживајте:

Коронавирус