среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 72
home Музика

„Ајга“ во стиховите за „Macedonia forever“ гласно порачаа: Моето име е Македонија! (ВИДЕО)

„Ајга“ во стиховите за „Macedonia forever“ гласно порачаа: Моето име е Македонија! (ВИДЕО)

На интернет каналот Јутјуб, на (01. Август) осамна музичката тема на „Ајга“ заедно со видео запис за песната „Macedonia forever“.

Музичката тема се оградува од сите политички партии,организации, личности, а истата доби поддршка од невладината организација „Млади за Македонија“.

Музиката и текстот ги потпишува Дарко Тасевски, додека аранжманот е авторство на Иван Тренчевски и „IT music production“.

Коронавирус