вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 51
home Музика

„Ај кју“ ја претстави Македонија, погледнете го нивниот настап (ВИДЕО)

„Ај кју“ ја претстави Македонија, погледнете го нивниот настап (ВИДЕО)

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ја претстави Република Македонија на првата полуфинална вечер на 63. Избор на песна на Евровизија 2018, на кој годинава учествуваат 43 земји.

Погледнете го нивниот настап.

Локални избори 2021