петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 143
home Музика

Адам Лабунски запеа и на грчки во таверна во Тасос (ВИДЕО)

Адам Лабунски запеа и на грчки во таверна во Тасос (ВИДЕО)

Адам Лабунски, пејачот кој го познавате од натпреварувањата во Гранд Ѕвезди, сега е на одмор во Грција. Тој во една таверна во Тасос, запеа грчка песна. Погледнете:

 

Коронавирус